top of page

Мозаїка Майдану.

Видання про Революцію Гідності

bondarchuk.JPG

Увазі читачів пропонується книга Тетяни Бондарчук «Кохання, розстріляне снайпером», до якої ввійшли спогади автора про коханого чоловіка, Героя Небесної Сотні, Героя України, патріота, голову Старокостянтинівської міської організації ВО «Свобода», націоналіста, члена виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради, вчителя фізики Старокостянтинівської гімназії, почесного громадянина міста Старокоснянтинова, та спогади побратимів, свободівців, друзів, однодумців, соратників, колег, учнів, громади міста Старокостянтинова про Люлину, яка віддала своє життя за майбутнє України, загинула на вул. Інститутській у Києві, рятуючи поранених, 20 лютого 2014 року.

Бондарчук Т. Кохання, розстріляне снайпером [Електронний ресурс] / Тетяна Бондарчук. - Хмельницький: «Поліграфіст-2», 2014. - 320 с.

kokotuha.jpg

Ще вчора кожен громадянин України мав своє життя. У якому, здавалося, не було місця для подвигу. Але прийшла вогняна зима 2012-2014-го, і тисячі українців опинилися у вирі Революції Гідності - та по різні боки барикад. Успішний бізнесмен Стогов стає активістом Автомайдану. Продавщиця з косметичного магазину Алла тепер волонтерка. Студент на прізвисько Птаха виходить із віртуального світу і робить "коктейлі Молотова". Тітушка Сірий не має переконань, аби платили. А Олег, боєць "Беркуту", готовий карати "майданутих" навіть задарма... Ми бачимо Майдан їхніми очима. Бачимо - і затамовуємо подих. Бо тут усе справжнє - і життя, і кохання, і ненависть. І смерть. А ще - відчайдушна віра, що кінець кінцем усе буде добре...

Кокотюха, Андрій Анатолійович. Вогняна зима: Роман / Андрій Кокотюха. - Х. : Клуб сімейного дозвілля, 2015. - 350 с. - всього 11 : аб (1), БФ 1 (1), БФ 2 (1), БФ 3 (1), БФ 6 (1), БФ 9 (1), БФ 13 (1), БФ 15 (1), БФ 16 (1), юн (1), кх (1)

maydan.jpg

У збірнику подані фрагменти спогадів учасників протестних акцій, що відбувалися в Україні з 21 листопада 2013 року до 22 лютого 2014 року і названі Революцією гідності. Інтерв'ю були зібрані Українським інститутом національної пам'яті у рамках проекту "Майдан: усна історія".

Майдан від першої особи. 45 історій Революції гідності [Електронний ресурс] / упоряд. Т. Ковтунович, Т. Привалко. К.: К.І.С., 2015. - 320 с.

maydan_sv.png

Ця книга - добірка свідчень про події Революції Гідності в Україні (листопад 2013 - лютий 2014 років). Зібрано та публікуються розповіді оборонців, медиків, священиків, митців - людей різного віку та фаху, мешканців практично всіх регіонів країни. Вони були учасниками й свідками Майдану - етапу «народження нової нації».

Майдан, поза сумнівом, стане одним із важливих символів української новітньої історії. Багатоголосся думок, представлених у книзі, ми певні, зацікавить як сьогоднішніх, так і прийдешніх читачів.

Майдан. Свідчення. Київ, 2013-2014 роки [Електронний ресурс] / за ред. Л. Фінберга, У. Головач. - Київ : Дух і Літера, 2016. - 778 с.

revol_gidn.png

Науково-методичні матеріали розроблялися за проблемно-хронологічним підходом, фокусуються на чотирьох аспектах: 1) Угода про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом стала причиною масових
акцій протесту. 2) Революція гідності та Євромайдан як прояви прямої демократії. 3) події березня – жовтня 2014 р., коли в умовах економічної кризи та російської агресії
відбулися демократичні вибори та було повністю переформатовано владні інституції. 4) втручання у внутрішні справи України з боку Російської Федерації.

Революція Гідності та агресія Росії проти України [Електронний ресурс]: науково-методичні матеріали. - К., 2015. - 47 с.

ukr_rev.jpg

Монографія доводить, що міжнародне право не лише не втратило своїх значення та важливості, але і залишається чи не єдиним регулятором, що забезпечує співіснування держав, які часто будують свою політику на діаметрально протилежних цінностях та засадах.

Українська Революція гідності, агресія РФ і міжнародне право [Електронний ресурс]: Монографія.

dashvar.jpg

В книзі неможливо не співчувати героям, як неможливо не звернути увагу на гострі, болючі, неоднозначні питання, які порушує письменниця… Ніч проти 30 листопада 2013 року багато чого змінює і в житті країни, і в долі киянки Мар’яни Озерової. Після розміреного напівсонного існування дівчина опиняється у вирі подій і несподіваних зустрічей: виснажливі чергування на Майдані, зникнення коханої людини та пошуки нащадків у сьомому коліні славного козака Яреми Дороша, яких прокляла його дружина – зарозуміла шляхтянка Станіслава. Та чи не даремні пошуки? Адже перед цими щасливцями постає непростий вибір – незліченні скарби, що їх мають успадкувати від свого предка, чи кохання і воля…

Дашвар, Люко. Покров : роман / Люко Дашвар. - Х. : Клуб сімейного дозвілля, 2016. - 380 с. : ілюстр. - всього 16 : БФ 1 (1), БФ 2 (1), БФ 3 (1), БФ 6 (1), БФ 11 (1), БФ 13 (1), БФ 14 (1), БФ 15 (1), БФ 16 (1), БФ 19 (1), БФ 20 (1), БФ 23 (1), БФ 24 (1), аб (1), юн (1), БФ Ки (1)

koshkina.jpg

У цій книзі зібрані відверті інтерв’ю з головними персонажами тієї історичної зими. Персонажами, що перебували по обидва боки барикад. 80 відсотків контенту є унікальним – дані та свідчення очевидців публікуються вперше. Завдання – максимально точно реконструювати події, насамперед кулуарні, процеси, які були приховані від очей тих, хто мерз на площах, але які безпосередньо вплинули на результат Революції Гідності.

Кошкина, Соня. Майдан: Нерассказанная история [Електронний ресурс] : главное расследование событий Революции / С. Кошкина. – К. : Брайт Стар Паблішинг, 2015. – 408 с. 

maydan1.jpg

У збірнику подані фрагменти спогадів учасників протестних акцій, що відбувалися в Україні з 21 листопада 2013 року до 22 лютого 2014 року і названі Революцією гідності. Інтерв'ю були зібрані Українським інститутом національної пам'яті у рамках проекту "Майдан: усна історія".

До другого випуску збірника увійшли спогади митців, що представляють різні жанри, види та напрями мистецтва. У спогадах творчих людей відображено їхній суб’єктивний досвід пережитого та узагальнені міркування про роль мистецтва у протестних акціях Революції Гідності. Видання покликане сприяти збереженню пам’яті про Майдан та його учасників.

Майдан від першої особи. Мистецтво на барикадах [Електронний ресурс] / упоряд. Т. Ковтунович, Т. Привалко. - Вип.2. - К.: К.І.С., 2016. - 304 с.

muhars.jpg

«Народу України присвячується», - такий напис на першій сторінці має альманах «Майдан. (Р)еволюція духу». До нього увійшли 200 світлин, інтерв'ю з очевидцями, статті українських філософів та письменників, революційна поезія. Також є публікація самого Мухарського. Він також є автором багатьох інтерв’ю, написав текст до мистецького розділу. Краще зрозуміти настрій альманаху допоможе цитата однієї з упорядниць, Інни Корнелюк, з передмови: «Книга мала утвердити ідею, що історію творять непримітні герої. Та проект Мухарського лишає по собі якраз протилежне враження елітарності: він пропонує образ революції, «яку запалили митці».

Мухарський, Антін. «Майдан. (Р)Еволюція духу» [Електронний ресурс] / Антін Мухарський. - К.: Наш формат, 2104. – 314 с.: ілюстр. 

savchenko.jpg

«Маятник революції» - видання, актуальне одразу із декількох причин. Компактні розміри книги одразу наштовхують на думку, що її навряд чи стануть читати, зручно розташувавшись у м’якому фотелі біля каміну чи лежачи в гамаку посеред затишного садочку приміського маєтку. Набагато гармонійніше ця захалявна книжка виглядатиме в руках вуличного хулігана чи студента, який десь після мітингу під ВР обговорює її з товаришами. І, звісно, зовсім не складно уявити, як чорно-червоний примірник виринає із кишені військової форми якогось вояка добровольчого батальйону.  Зміст більшості текстів, зібраних в «Маятнику революції», доволі радикальний. Але це зовсім не дивно, адже події, свідками яких ми опинилися, вимагають від нас саме таких послідовних, рішучих і стрімких дій. «Дія» ̶ ключове поняття книги. Чи відчує читач певну спорідненість із думками, які в ній представлено, або ж якісь моменти викличуть відразу – не важливо. Все викладене однозначно провокує до дії, і це є головною ідеєю цього доволі невеликого за об’ємом, але концентрованого за суттю видання.

Савченко, Дмитро. Маятник Революції [Електронний ресурс] / Дмитро Савченко.

kapran.jpg

Настав час дізнатися правду про Майдан. У Революції брали участь мільйони, але що насправді сталося тоді, й досі залишається таємницею. Що відбувалося за лаштунками Майдану? Хто платив за Революцію? Як ділили владу переможці? Хто і чому здав Крим та Донецьк? Яким дивом встояли Одеса і Харків? Герої цього журналістського розслідування не тільки ті, хто стояв на сцені, але й ті, хто ховався за лаштунками, хто їздив до Януковича і хто сперечався з Європою, захоплював адмінбудівлі, сидів у буцегарнях, а також воював, лікував, працював для того, щоб Революція перемогла.

Капранови (брати). Майдан. Таємні файли / Брати Капранови. - К. : Нора-Друк, 2017. - 320 с. - всього 1 : аб (1).

kurkov.jpg

У книзі, автор детально, по днях описує, що відбувалося в Україні з самого початку євромайдану. Це не революційний бойовик – це особистий щоденник письменника, документ, що розповідає про життя в Києві і в країні під час євромайдану, під час окупації Криму і після цих подій. «Щоденник Майдану» був опублікований в перекладах англійською, німецькою, французькою, японською та іншими мовами, а для українського видання його доповнено репортажами про події, що відбувалися в Україні до початку листопада 2014 року, написаними для норвезької газети «Даг ог Тід».

Курков, Андрей Юрьевич. Дневник Майдана [Електронний ресурс] /Андрей Ю. Курков. – Х. : Фолио, 2015. – 221 с. 

maydan3.jpg

У збірнику подані фрагменти спогадів учасників та очевидців протестних акцій в регіонах, що відбувалися під час Революції Гідності. Інтерв’ю зібрані регіональними робочими групами у рамках проекту Українського інституту національної пам’яті «Майдан: усна історія». Фрагменти спогадів доповнені джерелами документального характеру, дописами із соціальних мереж, світлинами, агітаційними матеріалами. Метою видання є спроба реконструкції подій місцевих майданів, включення спогадів про них до загальнонаціонального наративу Революції Гідності. Видання покликане сприяти збереженню пам’яті про Майдан та його учасників.

Майдан від першої особи. Регіональний вимір. Вип. 3. : у 2 ч. Ч. 1. АР Крим – Луганська область [Електронний ресурс] / уклад.: О. Білобровець, Л. Бондарук, Т. Ковтунович, Т. Привалко. – К. : К.І.С., 2017. – 416 с. : іл.

neb_sot_ant.jpg

До антології «Небесна Сотня» ввійшли вірші понад двохсот сучасних українських та інших письменників (з України, Польщі, Білорусії, Франції, Росії, Італії, Канади, США), а також непрофесійних авторів про революційну боротьбу українців протягом листопада 2013 - лютого 2014 років проти тиранічної влади. Втім, не так проти влади, як за своє майбутнє. Ця антологія є першою спробою зібрати, упорядкувати та збс-рсгти майданівські вірші, написані українською, російською, білоруською, польською, французькою мовами. З точки зору літературної та історичної цінності цю книгу без перебіль-шення можна прирівняти до антології Юрія Лавриненка «Роз-стріляне відродження», адже якщо б у 30-ті роки минулого століття доробки українських сподвижників- письменників не були зібрані в один збірник, існувала величезна загроза того, що більшість творів були б назавжди втрачені. Безперечно, ан-тологія «Небесна Сотня» претендує на високе звання «народна книга».

Небесна Сотня: антологія майданівських віршів      / упоряд., передмова Л. Воронюк. - Вид. 2-ге, доповн. - Чернівці: Видавничий дім «Букрек». 2014. -  400 с.: іл. - всього 1: аб(1)

sobchenko.jpg

Майдан - це не тільки територія, на якій збирається народ для вирішення певних завдань, а й дії, що здійснюються народом на території Майдану і за його межами. Майдан - це загальний показник стану суспільства в конкретно взятій країні. В  Україні було два Майдани: в 2004 році, який завершився призначенням додаткового третього періоду виборів президента України, і в 2013 році - завершився не тільки відставкою уряду і втечею президента з України, а й вибухнула Громадянською війною. У романі автор спробував простежити причини, що призвели до майданів, хронологію подій. На прикладі сім'ї Петренко з села Медвин показано участь народу в Громадянській війні, доля братів, які за збігом обставин опинилися по різні боки барикад.

Собченко, Иван. Майдан [Електронний ресурс]           / Иван Собченко.

Бєлкін Л. М. Інституціоналізація поняття "революція гідності" в нормативних документах [Електронний ресурс] / Л. М. Бєлкін // Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія : Право. - 2017. - Вип. 42. - С. 9-13.

Стаття присвячена дослідженню історії закріплення поняття "Революції Гідності" в українських нормативно-правових актах. Запропонована класифікація актів, в яких використовується це поняття. Розглянуте значення вказаних актів для забезпечення соціального захисту учасників Революції Гідності та членів їх сімей, а також увічнення подій Революції Гідності в суспільній і народній свідомості.

Білик Г. Особливості зображення Революції Гідності в українській літературі 2013–2015 років [Електронний ресурс] / Г. Білик // Рідний край. - 2015. - № 2. - С. 118-124.

Стаття осмислює українську літературу 2013–2015 років, присвячену Революції Гідності, або Євромайданові. Окреслюються
п’ять основних груп тематичних видань: майданна лірика; майданний епос; хроніка подій, зокрема фотоальбоми; книги пам’яті; публіцистика Майдану. Особливий акцент зроблено на жанрових різновидах літературно-художніх творів, їхньому проблемно-тематичному й ідейному наповненню, стильових пошуках літераторів. Зауважується, що примітними в літературно-художніх творах цієї тематики є історизм, нефікційність, розробка «історії», «хроніки», «літопису», «записок», «щоденника» як видів епосу; вони часто розбудовані як «мікс» і гіпертекст, містять вагомий ілюстративний компонент, мають виразне соціально-політичне ангажування.

Богініч О. Л. Громадянське суспільство України після Революції гідності: уроки та перспективи [Електронний ресурс] / О. Л. Богініч // Правова держава. - 2018. - Вип. 29. - С. 63-70. 

У статті аналізуються окремі питання стану громадянського суспільства України як перед Революцією гідності, так і після неї. Досліджуються проблеми взаємовідносин між державою та громадянським суспільством. Зазначаються причини його кризового стану після Революції гідності та визначаються шляхи виходу з цього становища.

Боднар Г. Найбільша подія цієї революції – люди: Євромайдан як точка відліку волонтерського руху в Україні [Електронний ресурс] / Г. Боднар // Наукові записки [Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського]. Серія : Історія. - 2018. - Вип. 26. - С. 125-132. 

Протестні акції осені-зими 2013–2014 рр. об’єднали сотні тисяч людей з їхніми мотивацією і цілями, представників різних політичних сил і цілком аполітичних у численні волонтерські ініціативи та масову добровільну суспільно корисну діяльність без
залучення до будь-якого об’єднання, що з розгортанням війни на сході України переросло в масштабну допомогу українській армії. У статті окреслено антропологічний простір Євромайдану як основу сучасного волонтерського руху в Україні. Головні питання, які ставилися – хто були учасниками революції, що спонукало людей вийти на протест, яким для них є понятійне окреслення подій, що відбулися, яким був простір революції зі середини, які зміни (не)відбулися в українському суспільстві й у волонтерському русі зокрема.

Герасимович В. А. Роль та значення політичних переговорів під час "Революції Гідності" [Електронний ресурс] / В. А. Герасимович // Гілея: науковий вісник. - 2018. - Вип. 136. - С. 283-285.

Здійснюється політологічний аналіз місця та значення політичних переговорів у подоланні конфлікту, який супроводжувався "Революцією гідності". Встановлено, що на відміну від протестів 2004 р., політичні переговори не мали значного впливу на подолання внутрішнього конфлікту, оскільки опозиція не прагнула врегулювати конфлікт конструктивним шляхом, використовуючи зустрічні ультиматуми владі.

Горішна Г. М. Стильові особливості поезії Революції Гідності [Електронний ресурс] / Г. М. Горішна // Вісник Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Серія : Філологія. - 2017. - Вип. 76. - С. 182-186. 

У статті розглянуто стильові особливості лірики Революції Гідності, зокрема закцентовано увагу, що психологічне сприйняття катастрофічних явищ сучасної дійсності визначає стильові ознаки Майданної поезії, тому емоційні потрясіння і хаотичність у відтворенні історичних, суспільних, культурних зрушень в Україні зумовили її мовну поліфонію й апокаліптичний синтаксис. Це дозволяє говорити про явище культуросфери Майдану.

Грабовська, Ірина. Єврореволюція як революція гідності в контексті цивілізаційної проблематики [Електронний ресурс] / І. Грабовська // Філософська думка. - 2014. - №6. - С.39-45.

Саме аналітика дозволить виявити реальні на сьогодні і точки зближення у ціннісних орієнтаціях населення західних та східних реґіонів країни, і найбільші розбіжності, а отже, причини можливої конфронтації та конфлікту. 

Димніч Н. Телевізійні матеріали про Героїв Небесної Сотні як чинник формування національної гідності у молоді [Електронний ресурс] / Н. Димніч // Теле- та радіожурналістика. - 2016. - Вип. 15. - С. 168-177.

У статті проаналізовано чинники формування національної гідності у молоді та вплив на ці процеси циклу телевізійних нарисів про Героїв Небесної Сотні „Звичайні люди. Герої України”.

Калиниченко Г. Євромайдан в Україні: огляд інформативного потенціалу мережі Facebook (листопад 2013 - лютий 2014 рр.) [Електронний ресурс] / Г. Калиниченко // Спеціальні історичні дисципліни: питання теорії та методики. - 2015. - Ч. 25. - С. 7-30.

Актуальність даного дослідження зумовлена значним впливом глобальної мережі на всі сфери суспільного життя, новими перспективами оперативного обміну інформацією, її збереження, активного обговорення. У зв’язку з використанням Інтернету досить стрімко й динамічно розвиваються такі спеціальні історичні дисципліни, як, наприклад, історична інформатика та електронна археографія. 

Кулик В. Мова й ідентичність в Україні після Євромайдану [Електронний ресурс] / В. Кулик // Наукові записки Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України. - 2016. - Вип. 2. - С. 90-103.

У статті аналізується зв’язок між мовою та ідентичністю в Україні після Євромайдану та російської інтервенції в Криму й на Донбасі. 

Марчук Л. Небесна сотня [Електронний ресурс] / Л. Марчук // Віче. - 2014. - № 5. - С. 28-33.

Герої Небесної сотні – не звичайні люди, а обрані, бо відстояли найдорожче, що дав Господь людині, – життя ціною свого життя. Читаючи про них у соцмережах, розумієш: це активні світлі люди. Вони своїм способом життя вже міняли світ на краще. Серед них були прекрасні сім’янини, добрі господарі, надійні годувальники, майстри – золоті руки, які вже збудували свої садиби, народили дітей і понад усе любили Україну.

Марчук Л. Небесна сотня [Електронний ресурс] / Л. Марчук // Віче. - 2014. - № 7. - С. 40-41.

Для увічнення пам’яті Небесної сотні в багатьох містах і селах рішенням місцевих органів влади вулиці й площі перейменовано на честь Героїв України. 

Михайличенко Н. Пісенний символ Революції Гідності [Електронний ресурс] / Н. Михайличенко // Теле- та радіожурналістика. - 2016. - Вип. 15. - С. 238-245.

У статті розглянуто пісню як органічну потребу українців, літопис історичної правди та спробу психологічного захисту під час Революції Гідності. Зосереджено увагу на історії походження та аналізі гімну „Небесної сотні” – „Гей, пливе кача по Тисині”.

Поліщук Я. Ефект Євромайдану і література [Електронний ресурс] / Я. Поліщук // Слово і час. - 2015. - № 10. - С. 3-17.

У статті розглянуто Євромайдан як подію в трьох її проекціях – суспільну, медійну та літературну. Майдан став безумовною подією в сучасній Україні, але його резонанс відчутний також у ширших контекстах – пострадянського простору, Східної  Європи, Європи і світу в цілому. Кожен з аналізованих аспектів оприявнює реальні чи прогнозовані зміни в суспільному житті. Медійний образ Майдану великою мірою забезпечив успіх Революції гідності. Численні літературно-мистецькі проекти 2014–2015 років підтверджують високий креативний потенціал Євромайдану. 

Рутар С. М. Зміст та фактори реалізації національної ідеї після Революції гідності [Електронний ресурс] / С. М. Рутар // Вісник Львівського тороговельно-економічного університету. Серія : Гуманітарні науки. - 2016. - Вип. 14. - С. 122-127.

В статті з′ясовується суть та основні атрибути національної ідеї Особлива увага акцентується на аналізі факторів реалізації національної ідеї в контексті демонтажу олігархату у післяреволюційний період. В цьому процесі пріоритетним є  конституційна реформа, яка має закласти базові параметри нової інституційної ідеї і реформа освіти.

Сиротенко В. П. Від Майдану до Майдану: проблематика творів, присвячених Майдану 2004 року та Революції Гідності [Електронний ресурс] / В. П. Сиротенко // Професіоналізм педагога: теоретичні й методичні аспекти. - 2015. - Вип. 2. - С. 72-86. 

На підставі принципів літературознавчого аналізу в статті розглядаються прозові та віршовані твори (деякі вперше) сучасних українських письменників, в яких порушена тема Майдану та Революції Гідності. Метою аналізу є зосередження на виявленні авторських позицій відносно розуміння причин виникнення Майдану, його рушійних сил та ідейного запалу. Результати дослідження можна використати під час читання спецкурсів та спецсемінарів зі студентами гуманітарних спеціальностей, проведення виховних заходів, спрямованих на формування національно-патріотичних позицій молоді.

Сич О. М. Вплив українських націоналістичних структур на перебіг Революції гідності 2013–2014 рр. [Електронний ресурс] / О. М. Сич // Гілея: науковий вісник. - 2018. - Вип. 136. - С. 262-267.

Автор досліджує вплив українських націоналістичних структур на перебіг Революції гідності 2013-2014 рр. На основі порівняльного аналізу стану націоналістичного руху в попередніх революційних подіях приходить до висновку, що до її початку він підійшов у більш скристалізованому вигляді.

Сич О. М. Революція гідності: контекст перманентного революційного процесу та періодизація [Електронний ресурс] / О. М. Сич // Гілея: науковий вісник. - 2018. - Вип. 135. - С. 359-364.

Автор порушує актуальні проблеми контекстуального зв'язку Революції гідності 2013-2014 рр. з попередніми революційними процесами періоду Незалежності та її періодизації. В рамках концепції перманентної національної революції пов'язує її з Революцією на граніті 1990 р. та Помаранчевою революцією 2004 р. На основі застосування критерію радикалізації настроїв учасників Революції гідності у залежності від підвищення рівня ескалації насильства з боку чинного політичного режиму та шляхом аналізу хронології революційного процесу здійснює його поділ на п'ять періодів.

Скворець В. В. Українське суспільство: до та після Євромайдану [Електронний ресурс] / В. В. Скворець // Культурологічний вісник. - 2015. - Вип. 34. - С. 99-106.

Автором цієї статті було обґрунтовано концепцію життєустрою народу як основи моделювання соціального організму країни. Як засвідчують події останнього року, пов’язані із крутим зламом в житті України, методологія життєустрою народу не лише не поступилася конкуруючим методологічним засобам, але й набуває ще більшої актуальності, адже спирається на уявлення про механізми відтворення соціального організму країни. 

Смирнова І. Є. Євромайдан в Україні: причини та наслідки [Електронний ресурс] / І. Є. Смирнова //Історичні і політологічні дослідження. - 2014. - № 1-2. - С. 191-204.

У статті розглядаються причини та наслідки масового революційного руху, який отримав назву Євро майдану або "революції гідності". 

Ясна І. Дискурс Революції Гідності: зміст, структура, методологія дослідження [Електронний ресурс] / І. Ясна, І. Бекешкіна, В. Верстюк, А. Єрмоленко, С. Жаботинська, В. Кебуладзе, М. Попович, С. Пролеєв, О. Сігов, В., Трач Н. Скуратівський // Філософська думка. - 2016. - № 4. - С. 6-56. 

У статті розглядається зміст, структура Революції Гідності.

bottom of page