
Інтернет-ресурси
Даний проект являє собою серію публікацій про війну і околовоенную тематику. Матеріали сайту не є пропагандою, а є суб'єктивний погляд на історичні події. Вся атрибутика представлена як історичні матеріали.
На цій сторінці сайту зібрано багато різних корисних статей на Українській мові. Ця сторінка статей на українській мові постійно доповнюється новими статтями.
Велика Вітчизняна війна 1941-1945
Український інститут національної пам’яті продовжує у рамках пам’ятних заходів акцентувати увагу на людських долях у роки ІІ світової війни. Цього року у фокусі – жінка. 8 травня стартував проект «Війна не робить винятків. Жіночі історії Другої світової».
В інституті підготували 12 історій жінок, які жили у часи Другої світової. Кожну історію разом із фотографією жінки перетворили у інформаційні плакати, а детальніше про їхні долі можна прочитати на сайті інституту.
Роль жінки під час війни тривалий час, особливо в радянських реаліях, лишалася на узбіччі офіційних репрезентацій подій.
Задум і рішення про створення в Києві Музею історії війни виникли в червневі дні 1943р., коли ще точилися запеклі бої з вигнання нацистських окупантів із теренів України. Проте першочергові завдання відбудови, розвитку економіки та соціальної сфери відсунули реалізацію цього питання до середини сімдесятих років минулого століття.
Важливим етапом на шляху до створення сучасного музею слід вважати республіканську виставку «Партизани України в боротьбі проти німецько-фашистських загарбників», відкриту в квітні 1946р. і в жовтні прирівняну до музеїв 1-ї категорії.
Національний музей історії України у Другій світовій війні
Ця сторінка є розділом проекту "Щоб пам'ятати: історія України" Державної бібліотеки України для юнацтва. Тут представлені такі матеріали як:
Друга світова війна – найбільший збройний конфлікт в історії людства. В ньому протистояли два військово-політичні блоки – держави Осі та Об’єднані Нації (Союзники). Бойовими діями були охоплені Європа і Східна Азія, Африка і Близький Схід, Атлантика і Тихий океан. Україна була одним із театрів, де відбувалися найзапекліші бойові дії Другої світової. Війна прийшла на територію України у перший свій день – 1 вересня 1939 року. До останнього дня війни, 2 вересня 1945 року, українці воювали на різних фронтах глобального конфлікту, часто – один проти одного. Український інститут національної пам’яті запрошує дізнатись більше про український вимір Другої світової.
У 2014 році Україна розпочала нову традицію відзначення 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення.
Символ відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги – червоний мак.
Гасло – «Українці в лавах Об’єднаних Націй перемогли агресора».